• BİREY EĞİTİM KURUMLARI - ESKİŞEHİR

 • COPYRIGHT © 2019

Birey | Kurumsal
EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Birey Eğitim Kurumları olarak eğitim alanındaki yenilikçi ve çağdaş anlayışımızla başarılarımızı sürdürüyoruz. Kendini sürekli geliştiren, kararlı ve sağlam adımlarla büyüyen Birey Eğitim Kurumlarının deneyim ve başarılarından güç alarak kurduğumuz Özel Eskişehir Birey Proje Koleji ile şehrimizde yetişen yeni nesillerin eğitim, öğretim ve yaratıcılığına katkı sağlamak vizyonumuzdur.

OLANAKLARIMIZ
ŞEHRİN MARKALARINA KOMŞU LOKASYONUMUZLA ULAŞIM AĞLARININ ODAK NOKTASINDA

ŞEHRİN MARKALARINA
KOMŞU LOKASYONUMUZLA
ULAŞIM AĞLARININ
ODAK NOKTASINDA

GÜVENLİ VE KONFORLU OKUL ORTAMI

GÜVENLİ VE KONFORLU
OKUL ORTAMI

TEKNOLOJİK ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ

TEKNOLOJİK
ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ

KAPALI SPOR SALONU VE AÇIK SPOR ALANI

KAPALI SPOR SALONU VE
AÇIK SPOR ALANI

TAMAMI DOĞAYLA İÇ İÇE TASARLANMIŞ GÖRSEL SANATLAR, MÜZİK, EKOLOJİ VE BİLİŞİM ATÖLYELERİ

TAMAMI DOĞAYLA
İÇ İÇE TASARLANMIŞ
GÖRSEL SANATLAR, MÜZİK,
EKOLOJİ VE
BİLİŞİM ATÖLYELERİ

GERÇEK UYGULAMALI ATÖLYELERİ

GERÇEK UYGULAMALI
ATÖLYELERİ

SANATI YAŞAYAN VE YAŞATAN GÖRSEL SINIFLARI

SANATI YAŞAYAN VE YAŞATAN
GÖRSEL SINIFLARI

TARIM ÜRÜNLERİNİ YETİŞTİREBİLECEKLERİ SERA TARIM BAHÇESİ

TARIM ÜRÜNLERİNİ
YETİŞTİREBİLECEKLERİ
SERA TARIM BAHÇESİ

HİJYEN YEMEKHANEMİZ VE GIDA MÜHENDİSLERİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞ YEMEKLERİMİZ

HİJYEN YEMEKHANEMİZ VE
GIDA MÜHENDİSLERİ
TARAFINDAN ONAYLANMIŞ
YEMEKLERİMİZ

BASKETBOL, FUTBOL VE VOLEYBOL SAHALARI

BASKETBOL, FUTBOL VE
VOLEYBOL SAHALARI

SERVİS VE BİSİKLET ALANLARI

SERVİS VE
BİSİKLET ALANLARI

AÇILIR KAPANIR TERAS MANZARAMIZ

AÇILIR KAPANIR
TERAS MANZARAMIZ

9.VE 10.SINIF PROJE SINIFLARI
 • 9 ve 10. sınıflarımızda öncelikle bireylerin yetenek ve dünya görüşlerini keşfetmelerine yönelik oryantasyon eğitimi verilir.

 • Eğitim öğretim yılının ilk haftasında öğrenci ve velilerimizle, öğrencimize hem akademik hem de yaşam becerilerini kazandıracak duyarlılıklarını destekleyecek yol haritası belirlenir.

 • Yıl içerisinde aile-okul-öğrenci üçleminde öğrencilerimizin akademik çizgide istikrarlı laboratuvar çalışmalarıyla gerçekleştirdikleri projelerin ilgi ve eğilimleri doğrultusunda gelişimleri izlenir.

 • Deneyimli ve donanımlı öğretim kadromuzla, öğrencilerimiz temel derslerin yanında hayatı kapsayacak geniş içerikli bir dil eğitimine tabi tutulurlar.

 • Değişen ve gelişen dünya standartlarında İngilizce dil eğitimini yaparak ve yaşayarak öğrenen gençlerimiz, doğru bir hedefe emin adımlarla ilerlerken ikinci bir dilin de yaşamlarına katacağı zenginlik doğrultusunda oldukça kapsamlı bir dil eğitiminden geçerler.

 • Öğrencilerimizin dahil olacakları akademik takvimin yanı sıra kulüp çalışmalarımıza katılmaları ve proje odaklı çalışmalar yapmaları desteklenir.

 • Rehberlik çalışmalarımız; kurum rehber öğretmenlerimizin kurum dışı uzman eğitimcilerle iş ve güç birliği yaparak öğrencilerimizin akademik motivasyonlarını artırmayı ve ders dışı etkinliklerde oluşacak sosyal sorumluluk kazanımlarına yardımcı olmayı hedefler.

 • Öğrencimizin devam-devamsızlık takibi, sınav sonuç değerlendirmeleri, online bilgilendirme ve ödev takipleri yapılarak tüm bilgilendirmeler velilerimize geri bildirim yoluyla sunulur.

11 VE 12. SINIFLAR,
AKADEMİK SINIFLAR
 • Öğrencilerimiz, TYT-AYT sınavları hakkında bilgilendirilir

 • Akademik döneme hazırlık uygulamaları planlanır.

 • Yapılan deneme sınavları Birey ortak havuzunda ve Türkiye genelinde değerlendirilir.

 • Öğrencilerimiz, deneme sınavlarının değerlendirilmesi sonrasında eksik olduğu saptanan konularda soru çözümleri ve yardımcı etütlerle desteklenir.

 • Öğrencilerimizin meslek seçimi yapmalarında onlara yardımcı olacak eğitim ve seminerler düzenlenerek öğrenci motivasyonu sağlanır.

 • Uygulanan deneme sınavlarının yakın takibi yapılır.

 • Öğrencilerimizin geleceklerine yönelik doğru tercih yapmalarına yardımcı olacak bilgilendirme seminerleri ve üniversite gezileri düzenlenir.

BES BİREY EĞİTİM SİSTEMİ

01

ETKİN
YÖNTEMLERLE
YABANCI DİL
KAZANIMI
VE İLETİŞİMİ

02

BİREYLERİN SOSYAL,
DUYUSAL,
FİZİKSEL VE BİLİŞSEL
EĞİTİMİNE
ÖNEM VEREN

03

HAYATININ
HER ALANINDA
SOSYAL PAYLAŞIM
VE KÜLTÜREL
BİRİKİM

04

ADİL,
ARİF VE ZARİF
EĞİTİM
YAKLAŞIMINI
BENİMSEYEN
KULÜP ETKİNLİKLERİ
ÇOCUKLARIN AKTIF KATILIMI DOĞRULTUSUNDA
İLGI DUYDUKLARI ALANLARDA

Birey Proje Kolejimizde kulüp etkinliklerimiz; öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve akademik alanlarda var olan ya da yeni keşfedecekleri becerilerini geliştirme amaçlı planlanır.

BASKETBOL KULÜBÜ

TİYATRO KULÜBÜ

LİDERLİK VE GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ

GERİ DÖNÜŞÜM KULÜBÜ

VOLEYBOL KULÜBÜ

TASARIM KULÜBÜ

YABANCI DİLLER DRAMA KULÜBÜ

BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ

GEZİ KULÜBÜ

EKOLOJİ VE ÇEVRE KULÜBÜ

BASIN YAYIN KULÜBÜ

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
ÇOCUKLARIN AKTIF KATILIMI DOĞRULTUSUNDA
İLGI DUYDUKLARI ALANLARDA

Birey Proje Kolejimizde sosyal sorumluluk projelerinde; öğrencilerimizin sosyal ve duygusal alanlarda var olan ya da yeni keşfedecekleri becerilerini geliştirme amaçlı planlanır.

SOKAK
HAYVANLARI

KARDEŞ
OKUL

ÇOCUK
ESİRGEME
KURUMU

YAŞLI
BAKIM

TEMA

YAYINLARIMIZ
YİRMİ YILI AŞKIN HİZMET VERDİĞİ EĞİTİM – ÖĞRETİM SEKTÖRÜNDEKİ GÜVENİLİRLİĞİNİ EN ÇOK TERCİH EDİLEN YAYINLAR

Tüm eğitim – öğretim alanlarına hitap eden nitelikli yayınlarıyla, zengin bir kütüphane görünümünde olan BRY Yayıncılık, yirmi yılı aşkın hizmet verdiği eğitim – öğretim sektöründeki güvenilirliğini en çok tercih edilen yayınların başında gelerek kanıtlamıştır.

 • BİREY PLE SERİSİ

  Öğrencilerin kendi öğrenme süreçlerini kontrol altına almalarına ve öğrenme süreçlerini yönetmelerine olanak sağlayan bir sistemdir.

  PLE yaşam boyu öğrenmenin temelidir. Yaşam boyu öğrenme günümüzde dijital dünyanın yakından takip edilmesiyle gerçekleşiyor.

  Birey Yayınları olarak kendi öğrenme ortamlarınızı oluşturabilmeniz için kitaplarımız ve dijital içeriklerimiz dünyadaki yeni öğretim modellerine uygun hazırlanmıştır.

 • KONU ANLATIMI

  BRY Birey Yayınları 9, 10 ve 11. sınıf konularını yalın anlaşılır MEB’in yayımlamış olduğu kazanımlara uygun şekilde hazırlamıştır. Konu anlatımlarını çözümlü örnekler ve ilgili görsellerle destekleyip pekiştirerek öğrencilerimiz için zengin bir içerik oluşturur.

  FASİKÜL

  Her fasikül konu anlatımı, örnek sorular ve çözümleri, çıkmış soruların analizleri ve zengin testlerden oluşmaktadır. Konu testlerinin tamamının çözümleri BRYcepte uygulamasında vardır.

 • EKSTREM BİLGİLER BÖLÜMÜ

  PLE serimizin konu anlatımlı kitapları farklı formatta tasarlanmıştır. Formatta “ekstrem bilgiler’’ ve “ilk adım’’ soruları yer almaktadır.

  ETKİNLİK

  Etkinlik bölümü “doğru-yanlış”, “boşluk doldurma”, “eşleştirme”, “kavram haritaları”, “branşlara özel etkinlikler”, “yazılıya hazırlık’’ soruları şeklinde çeşitli öğretim yöntemlerinden yararlanılarak hazırlanmıştır.

 • KONU KAZANIM TESTLERİ

  Konu testleri konuların pekiştirilmesi ve öğrendiklerimizin tekrarı için en önemli bölümdür. Bu bölümde yer alan sorular, bilişsel alanın tüm basamaklarına yönelik kolaydan zora bir dağılımla hazırlanmıştır. PLE sisteminin uygulandığı bölümde özel soruların çözümleri dijital platformlarımızda (BRY CEPTE, bireyakademi.com) konunun ayrıntılarına da yer verilerek yapılmıştır. PLE logosu gördüğünüz her sorunun videolu çözümü vardır.

BRYCEPTE

BryCepte
BRYCEPTE

Yayınevimizin bu ayrıcalıklı uygulamasıyla tüm öğrencilerimiz ders çalışırken öğretmenlerimizi yanı başlarında bulacaklar. BRY yayınlarına ait pek çok soru bankası, konu anlatımlı kitap, fasikülün video çözümlerinin bir arada olduğu kolay kullanımlı uygulamamız, ders çalışırken en önemli yardımcınız olacak. IOS ve Android telefonlarından uygulamayı indirerek veya bireyakademi.com adresinden soru çözüm videolarını takip edebilirsiniz. Konu testlerinin tamamının çözümleri BRYcepte uygulamasında vardır.

BİREYSEL KARİYER PLANLAMA
Kariyer Planlama | Birey

KAMPÜSÜMÜZDEN GÜNCEL HABERLER

Birey | Blog | Birey Koleji Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı

16.01.2024

Birey Koleji Bursluluk Sınavı Başvuruları Başladı

Standartlara Meydan Oku, Birey Ol! Birey Koleji'yle Eğitimde Yeni Bir Sayfa Aç. Hemen Online Başvur. www.bireykolej.com

DEVAMINI OKU
Birey | Blog | Birey Mun

09.11.2022

Birey Mun

Sevgili öğrenciler, Özel Eskişehir Birey Fen ve Anadolu Lisesi olarak Eskişehir Birey Model Birleşmiş Milletler 2022 (BRYMUN22) Konferansı'nın 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz

DEVAMINI OKU
TÜM HABERLER

ÖN KAYIT

ÖN KAYIT VE BAŞVURU FORMU

İlgili birimlerimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Cevaplarınızı girdkten sonra ENTER'a basın.